ČAS CLONA ISO

Ve své podstatě to není zas tak těžký. Když se budeš držet pár jednoduchých pravidel, ubude ti spousta starostí. Nastavení ČASU, CLONY a ISO ovlivňuje výslednou expozici fotografie, tedy to, jak je snímek tmavý či světlý. Každý z těchto tří parametrů má také svoji charakteristickou vlastnost, díky… chcete vědět víc?

Čím fotím a proč?

Na začátku člověk ani moc neví, co si chce pořídit. Celkem logicky sjede k hodnocení fotoaparátů dle jejich parametrů a hlavně ceny. První digitální zrcadlovku, kterou jsem kdy držel v ruce, byl Nikon D40 se setovým objektivem. To bylo ještě daleko před tím, než jsem věděl, jak to všechno používat… chcete vědět víc?

5 věcí, který jsem měl jako fotograf vědět od začátku!

Zaznamenat událost, radost, pohyb a nebo prostě jen část okamžiku. Že se záliba přemění na něco, co mi zajišťuje střechu nad hlavou a práci snů jsem před 8 lety netušil ani omylem. Tenkrát jsem se dopustil strašně moc chyb, před kterýma bych chtěl začátečníky varovat. RAW, RAW a jedině RAW RAW je… chcete vědět víc?

Jak se mi splnil sen

Rychlá akce a taky trochu punk. Na začátku dubna mi volal Karel Táborský z Motohousu, že bude probíhat test nové MV Agusty. Že to bude poblíž Monte Carla a že pojedeme v Maserati, mě absolutně odzbrojilo. Jisté to nebylo, tak jsem si nedělal naděje. Navíc jsem byl trochu zklamanej, když jsem se… chcete vědět víc?

Může Klimt jezdit na skejtu?

Weihnachten trhy ve Vídni jsou pro brněnskou náplavu (jako jsem já) tak trochu nutnost.  Sbalit káru, na Čáře vyčenžovat tvrdou euro-měnu, v Mikulově zastavit ve freeportu, nakoupit levnou whisky a pak hurá směr Prater. Nějakým zázrakem jsme už v říjnu vychytali slevu na hotel 7€/noc+snídaně. Trhy… chcete vědět víc?

Four-wheel chill out

Každej si musí najít svůj čas. Můj čas je chvilka, kdy mám vypnuto. Nic neřeším, snažím se ani moc nemluvit a prostě si tak čiluju.  chcete vědět víc?

Gastro tour

Lezení na podzim, Boulder jižní Čechy , Gastro výlet, Nárok na zewling, Chill a další. Našlo by se spousta dalších názvů pro tenhle Epic-trip, ale hlavně to  byla pohodička. Vzal jsem si svoje oblíbený EOS-emko a fotil. Nic nucenýho a ani škrobenýho. Jednoduše jsem cvakal, jak jsem to cítil a jak… chcete vědět víc?

Evoluce

Fáze první: Máš v ruce prvně zrcadlovku a začínáš svůj vlastní cvakací maraton. Odvážně nastavíš mód M a pokoušíš se o první snímky. Z hrdostí stojíš s tělem v rukou a hledíš skrze hledáček. Doma přichází prozření, protože zjišťuješ, že ty tvoje fotky nejsou až tak šik. Intermezzo: Zjišťuješ co je… chcete vědět víc?